Внутрішня документація медфармзакладів

Внутрішня документація медфармзакладів

В даній статі хочу підняти актуальну тему підготовки та правильного оформлення медичної та фармацевтичної документації для медичних та фармацевтичних закладів. Ця тема зазвичай потребує окремої консультації з кваліфікованим фахівцем. 

Медичний юрист допоможе визначитися з тим, які документи потрібні в принципі та як правильно їх заповнювати. Загальні ж принципи роботи з внутрішньою документацією та положення, що їх регламентують, я розгляну просто зараз.

Юридична консультація з вимог до ведення внутрішньої документації

Одразу хочу наголосити на важливості правильного ведення внутрішньої документації, адже це не лише є вимогою українського законодавства, але й може допомогти у разі потреби захищати власні права та інтереси.

Регламентують вимоги до розробки та ведення внутрішньої документації наступні положення чинного законодавства:

  • Постанова Кабінету міністрів «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики»;
  • Основи законодавства України щодо охорони здоров'я;
  • Закони України: «Про охорону праці», «Про захист прав споживачів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» тощо.

Типи документації, що потребують юридичної консультації

В цілому внутрішні галузеві документи можна поділити на наступні блоки:

  • стандартизована документація, яка включає медичні бланки та журнали, форми яких затверджені МОЗ;
  • нестандартизована документація, до якої входять інструкції та журнали, оформлення яких не вимагають контролюючі органи. 

Таким чином, ведення стандартизованої документації є обов’язковою умовою для усіх медичних та фармацевтичних закладів. Що стосується нестандартизованої документації, то вона зазвичай призначена для спрощення ведення окремих процесів в конкретному закладі. Оскільки форми таких документів не затверджені МОЗ, то критерії до їхнього заповнення встановлюються керівництвом закладу. 

За функціональним призначенням розрізняють реєстраційно-накопичувальну та обліково-звітну медичну документацію. Окремим блоком документації є первинна. В документах, що належать до неї, покроково описується хід діагностики та лікування пацієнтів, включно із даними про стан хворого, дії медичного персоналу, використані технології й матеріали тощо.

Перевірка внутрішньої документації та поради юриста

Контролюючі органи перевірятимуть наявність та якість внутрішньої документації медичних та фармацевтичних закладів. При чому поняття якості включає наповнення, актуальність та правдивість внутрішніх документів. Можливі наступні види перевірок:

  • планова перевірка дотримання ліцумов;
  • позапланова перевірка за наявності скарг;
  • акредитаційна перевірка.

Правильне оформлення документів, навчитися якому допоможе юридична консультація, дозволить без проблем проходити перевірки та уникнути більшості суперечок.

Оскільки сьогодні для багатьох документів не встановлено єдину форму та зразки заповнення, на допомогу можуть прийти фахівці LAW&MED, які залежно від профілю закладу та інших нюансів розроблять необхідні форми та проконсультують щодо заповнення будь-яких документів, необхідність ведення яких виникає в ході медичної або фармацевтичної практики.

Виникли питання, зверніться письмово за консультацією

або зв’яжіться з нами через розділ контакти

Консультація Детальніше