Юридична консультація з приводу обмежень в розрахунках

Юридична консультація з приводу обмежень в розрахунках

Всім, хто планує розпочати власний бізнес, може знадобитися юридична консультація у питаннях, що стосуються обмеження у розрахунках.

В даній публікації я розгляну це питання, а також наведу посилання на документи, які його регламентують. 

Підприємці можуть розраховуватися одне з одним та з фізособами готівкою та переводити гроші на карти чи рахунки. Число ФОПів, з якими проводяться розрахунки, не лімітується, але є певні вимоги до сум.

Юристи про фіскальне законодавство

Юристи радять при плануванні розрахунків з постачальниками, клієнтами та партнерами, перш за все, керуватися законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». 

Згідно з фіскальним законодавством, суми готівкових платежів через термінали до 5 000 у національній валюті, що перераховуються в межах України, не потребують обов'язкової ідентифікації. З одного боку, це дозволяє взагалі не хвилюватися про будь-які обмеження, якщо ви не перевищуєте зазначені суми. Але разом з тим слід зважати, що у випадку, коли декілька переказів пов'язані між собою й при цьому сумарно перевищують 5 тисяч гривень, може виникнути підозра на дроблення платежу.

Юридична консультація: окремі поради для проведення розрахунків

Перед запуском бізнесу варто звернутися за консультацією з проведення розрахунків до фахівця з відповідної галузі права. Наприклад, медичний юрист може надати поради, актуальні для специфіки та масштабу ведення бізнесу у сфері охорони здоров'я. Але загалом можна керуватися рекомендаціями, що наведені нижче:

  • якщо сума готівкових коштів менше за 5 тисяч гривень переказується на банківську картку, то можна не вказувати паспортні дані та ПІБ платника, платіжні реквізити тощо; 
  • у випадку надходження на одну й ту саму банківську картку кількох платежів з одного терміналу чи банкомату загалом понад 5 тисяч гривень, у банківської установи виникають підстави для додаткової ідентифікації та верифікації платника;
  • у випадку переказу з ідентифікованої банківської картки на ідентифіковану банківську картку можливість фінансового моніторингу виникає тільки у разі, якщо сума буде перевищувати 400 тисяч гривень.

Також зазначу, що підприємці мають можливість готівкових платежів з наступними обмеженнями: щоденний ліміт для розрахунків з фізичними особами становить 50 тисяч гривень, а для підприємців між собою — 10 тисяч гривень за одним або кількома платіжними документами.

Виникли питання, зверніться письмово за консультацією

або зв’яжіться з нами через розділ контакти

Консультація Детальніше