Програма медичних гарантій на 2021 рік. Пакети послуг

Програма медичних гарантій на 2021 рік. Пакети послуг

У 2021 році Національна служба здоров'я України (НСЗУ) продовжує співпрацю з закладами охорони здоров'я за програмою медичних гарантій.

Дана програма передбачає впровадження пакетів медичних послуг, які являють собою окремі переліки медпослуг та лікзасобів, що застосовуються під час здійснення медичної допомоги за певним профілем випадків.

 Медичні послуги та лікарські засоби з одного пакету мають спільні специфікацію, умови закупівлі, тариф та базову ставку. В пакети об'єднані медичні послуги, що належать до окремої сфери, наприклад, до первинної медичної допомоги або використовуються у лікуванні певної групи захворювань. 

Оплата за пакетами медпослуг здійснюється виходячи з базової ставки, до якої застосовуються певні коефіцієнти, які коригують розмір виплати.

Формування пакетів для оновленої програми НСЗУ

Минулого року НСЗУ співпрацювала з медзакладами за 27 пакетами медичних послуг, до яких пізніше було долучено ще 4 пакети у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції. 

Пакети на 2021 рік наразі знаходяться на стадії обговорення, формування та узгодження. Мова йде про публічне обговорення. До дискусії щодо переліку послуг, умов закупівлі тощо запрошуються не лише лікарі та інші спеціалісти, діяльність яких пов'язана зі сферою охорони здоров’я, але й пацієнти, представники громадських організацій та інші охочі.

Планується, що кількість пакетів у цьому році зросте, зокрема, через деталізацію чинних. Наразі сформовані проекти 35 пакетів. В цьому є певна перевага, оскільки такий підхід підвищить конкретизацію умов для участі у програмі, зважаючи на досвід минулого року.

Проекти пакетів на 2021 рік

Передбачається, що низка пакетів медичних послуг цьогоріч, як і раніше, буде сформована виходячи з основних напрямків меддопомоги:

  • екстреної;
  • первинної;
  • амбулаторної вторинної та третинної, що включатиме, наприклад, стоматологічні послуги, ведення вагітності, діагностику для раннього виявлення пухлин тощо;
  • стаціонарної вторинної та третинної, що включатиме хірургічне втручання.

Додатково слід зазначити пакет, що включатиме стаціонарну діагностику та лікування пацієнтів, які мають соматичні хвороби та не потребують хірургічного втручання.

Виходячи з реалій минулого року, також очікується, що учасники програми медичних гарантій матимуть змогу допомагати при поширенні інфекційних хвороб, зокрема й коронавірусу.

Окремі пакети передбачені для діагностики та лікування низки захворювань, зокрема, онкологічних й психіатричних.

Також планується запровадження пакетів паліативної допомоги як в умовах медичних клінік, так і вдома у пацієнтів. Ці пакети відокремлені від надання паліативної допомоги у межах первинної.

Пріоритетні напрямки медичної допомоги

Що стосується пріоритетів, їх було визначено за критеріями високого впливу на смертність та інвалідність пацієнтів. Тому до пріоритетних напрямів, які оплачуватимуться за підвищеним коефіцієнтом, включено наступну медичну допомогу:

  • породіллям;
  • недоношеним малюкам та дітям, які потребують лікування після народження;
  • пацієнтам при інсульті;
  • пацієнтам при інфаркті міокарда.

В останніх двох випадках має значення також методика лікування, що застосовується. Перевага надається сучасним методам, які значно підвищують ймовірність одужання пацієнта та оплачуються за підвищеним тарифом.

Пакети допомоги для пацієнтів із соціально значущими захворюваннями

До таких захворювань належать, перш за все, туберкульоз та ВІЛ. Послуги з діагностики та лікування кожного з цих захворювань відносять до відповідного пакета. Додатково передбачається запровадження нового пакета, до якого входитимуть послуги, що пропонуватимуться в межах первинної медичної допомоги.

Пакети реабілітаційних послуг

Реабілітаційні послуги надаються у стаціонарних чи амбулаторних умовах після завершення гострого періоду хвороби. Такі послуги можуть надаватися впродовж трьох років передчасно народженим немовлятам та малюкам з вродженими хворобами. Також пакети реабілітаційних послуг передбачені для надання допомоги дорослим і дітям від трьох років, які мають патології нервової системи та/або опорно-рухового апарату.

 

Ліцензія на медичну практику є обов’язковою умовою для співпраці з НСЗУ та долучення до програми медичних гарантій.

Після цього необхідно долучитися до електронної системи охорони здоров’я та підписати договір з НСЗУ.

Виникли питання, зверніться письмово за консультацією

або зв’яжіться з нами через розділ контакти

Консультація Детальніше